Mis on, kui olles koos, meil õnnetunde loob: romantika, romantika (28)

Ma olen viimasel ajal palju mõelnud romantika peale. Mis on romantika? Mida me oma partnerilt ootama kui jutuks tuleb romantiline õhtu või nädalavahetus? Mida me eeldame hotellide pakutavatest romantikapakettidest?  Kas romantika on täpselt üks ja see sama kõigile?

Selleks, et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama endast. Ma olen hinges lootusetu romantik. Kui ma olin tunduvalt noorem, ehk siis ajas tuleb tagasi kerida nii umbes 15 aastat, tahtsin ma võimalikult romantiline olla. Niisiis tuli ka ette, et ma võtsin kätte mõne naisteajakirja ja ajasin näpuga järge “10 moodust, kuidas oma partnerit romantilise õhtuga üllatada” – artiklites. Ütlen ausalt, üheksal juhul kümnest lõppesid need piknikud elutoapõrandal, tähistaeva vaatamised fiaskoga. Need ei toiminud absoluutselt nii nagu tark ajakiri lubas. Pigem oleks tasunud proovida end alasti sushilauaks katta, nii nagu “Seks ja linnas” kunagi Samantha tegi. Kuigi, kui ma nüüd järele mõtlen, siis feilis vist ka tema üritus. Ühesõnaga, mida vanemaks ma sain, seda küünilisemaks muutusin ma selliste klišeelike romantiliste žestide suhtes.

Ei, ärge saage minust valesti aru. Ma ei ole pettunud või kibestunud vanem (?) naine, kellele ei meeldiks romantika. Ma ju ütlesin, et olen hinges lootusetu romantik. Ma kipun pigem olema seda meelt, et romantika on seotud hetke ja kohaga, romantikat ei saa vägisi tekitada. Loomulikult saab romantilisele meeleolule ja õhustikule kaasa aidata, kuid ma rõhutaksingi sõnapaari “kaasa aidata”. Kõik muu on meie endi teha.

Fotod: Pinterest

Ehk siis teisisõnu mulle meeldiks väga kui mu abikaasa mind millegi sellisega üllataks, aga kui taustaks käiks F1 või me mõlemad oleks pahas tujus ja mossitaks, siis ei oleks sellest suurt mingit tolku, et nii palju vaeva on nähtud. Saate aru, kuhu ma tüürin?  Minu arvates on romantika jaoks oluline hetk. Abieluettepanek McDonaldsis burgerit süües võib olla sama romantiline kui ühele põlvele langemine Eiffeli torni taustal. Viimane lihtsalt näeb kordi uhkem välja sotsiaalmeedias.

Ja selle pika sissejuhatusega jõuangi ma selleni, millest rääkida tahtsin, või pigem tahtsin ma seekord natukene kritiseerida. Esiteks inimesi, kes alati hotellide romantikapakette kritiseerivad. “Vaid vahuvein ja puuviljad?” kuulen ma aegajalt kellegi nördimust. “Ei midagi erilist, ei mingit üllatust,” loen ma kommentaare. “Oleks oodanud rohkem mängulisust,” öeldi mulle (Meriton Old Town “viiekümne halli varjundi” paketi kohta).  Mulle tuleb kananahk peale kui ma mõtlen, et meid oleks kuhugi keldrisse lukustatud või keegi oleks meid voodi külge aheldanud või… Ma tahaksin neile kritiseerijatele öelda, et see, mis on romantiline ühe jaoks, ei ole seda sugugi teise jaoks. Näiteks filmidest tuntud valgel hobusel rannal ratsutamine tekitaks minus kabuhirmu, ma kardan hobuseid. Küll aga on  olemas  default  elemendid – vahuvein, küünlad, puuviljad, lilled. Seepärast ka 99% romantikapakettidest sellist valikut sisaldab. Nagu ma ütlesin, kõik muu on meie endi teha. Ärge oodake, et romantikapaketi tellides teid ees muinasjutu stsenaarium ootab. Teie ise teete muinasjutu! Kindlasti mängib rolli ka see, millise hotelli te valite. Ei saa eeldada, et suur spaahotell on sama romantiline kui väike butiikhotell.

TEofNiupPkeL4vayhCWgGMZL8ifD-YvNT4xaZEY-K9c

Ekesparre Butiikhotell Kuressaares

Teiseks tahaksin ma ka kritiseerida hotelle. Kui te olete lubanud, et toas ootab saabumisel vahuvein ja puuviljavaagen või maiustused, siis palun kontrollige, et see nii ka oleks. See on nii ebaprofessionaalne kui te need 30 minuti hiljem või veel hullem kliendi meeldetuletuse peale kohale toote. Ärge tooge paketi tutvustuses eraldi välja lilli ja/või küünlaid. Üllatage oma külalisi, las need ootavad juba toas ees. Kui teil vähegi võimalik, siis ideaalis võiks tuppa saabudes ka küünlad juba põleda. Ma saan aru, et suured hotellid ei saa seda endale lubada, kuid pisemad butiikhotellid, mõtlemisainet teile.

Ärge pakkuge kõige odavamat vahuveini, mille poeriiulilt saab kätte kahe euroga ning puuviljavaagen olgu siis ka puuviljavaagen. Kui seal on vaid viinamarjad, siis nii ka kirjutage. Ja püüdke palun natukene “kastist väljapoole” mõelda.  Piiramatu ujula kasutamine, tasuta wifi, rikkalik hommikusöök kuuluvad ka standardpaketi juurde – need ei tekita mälestusi ega seostu kuidagi romantikaga. Proovige oma kliente üllatada, pakkuge neile elamusi ja mälestusi, mis jäävad meelde seoses teie hotelliga.

“Kallis, mäletad kui me käisime sel kontserdil ja ööbisime seal hotellis, see oli nii kaunis õhtu!” – see on ilmselt just see reklaam, mida te soovite, et teie klient oma tuttavatele  edasi räägiks.

088c5a447f1302e5d2e84637f661c591

Foto: Pinterest

Minu hetkelemmikud Hotelliveebi romantikapakettide hulgast on:

1. Sügisene piknik mererannas (LINK)

2. Mänguline kirg kahele (LINK)

3.  Kaheks ööks eemale ülejäänud maailmast (LINK)

6hOe0z1dwQ34po98tYhDNorpWKN_KprSMye2F4IlHfM

Villa Wesseti romantikapakett

Mida teie ootate romantikapakettidelt? Millised on teie kõige meeldejäävamad kogemused? Jagage oma mõtteid. Kõikide kommenteerijate vahel läheb loosi lühipuhkus Villa Wessetis (LINK). Võitja teeme teatavaks 12.10.

Sildid: , , ,

TOP KOMMENTAARID

  1. Kärt

    Kõige meeldejäävamad romantilised hetked on maja katusele tähistaeva alla ronimine, langevate tähtede lugemine ja unistamine! Kuna oleme ehitanud oma väikest maja juba 2 aastat ja elanud nagu ehitusplatsil... siis romantiline on ka juba lihtsalt kahekesi lõõgastuda kusagil kus ei toimu mingit ehitust ja kõik on tolmuvaba ja korras! :D

  2. Margit

    Minu jaoks pole romantika konkreetne tegevus või kindlad tingimused, millega romantilist õhustikku luua. Romantika on see hea soe armastuse tunne sinu sees. Kui mõtlen enda ja oma kaaslase peale, siis ilmselt minu jaoks aitaks romantilisusele kaasa üllatusefekt. Midagi mida ma ei eeldaks ja ootaks, midagi millega me igapäevaselt ei tegele. Ja just see, et me seda teeme koos, ongi romantiline.

  3. Ruta

    Romantikapaketid on meie majutusasutustes tõesti enamasti üsna ühenäolised - vahuvein ja puuviljad, lilled ja küünlad ning kahtlemata tundub liigne neis ka tasuta parkimist ja WiFi olemasolu välja tuua. Romantika muutub ajas - 20 aastaselt tajud sa seda ühtmoodi, 30-40selt hoopis teisiti. Minu jaoks on üdini romantilised spontaansed, privaatsed planeerimata hetked - öine ujumine, tormine rand, lõkketuli, ühine filmivaatamine. Hotelli romantikapaketilt ootan privaatsust - hilist hommikusööki toas, küünlaid, lõõgastavat vanni (soovitavalt piisavalt suurt, kus kahekesi mõnuleda), vahuveini ja maasikaid, kaminatuld ja mahedat muusikat.

Vaata kõiki kommentaare (28)
Reklaam

Uudiskirjast saad esimesena teada!

Uudiskirjaga jõuvad Sinuni:

• Hotellide sooduspakkumised kuni -70%
• Viimase hetke pakkumised
• Põnevamad blogi postitused