Tervis Spaa – minilinn keset kuurortit (3994)

Kiikasime seni ülekohtuselt tähelepanuta jäänud Tervise ravispaahotelli. Hotell oleks Tervise kohta vähe öelda, sest tegu on tõelise minilinnaga keset Pärnut. 

Eesti suvepealinnas võib spaavalikul lausa hätta jääda, sest nii palju erinevaid võimalusi võib leida veel vaid Tallinnast. Teeme otsa lahti Pärnu Tervises.

Laisal turistil pole põhjust siinse hotelli territooriumilt üle kilomeetri kaugemale minna.

Ööbimiskoht? Olemas. Tervis Spaa hotell väljast

Veekeskus? Olemas.

Spordi- ja jõusaal? Olemas.

Kultuurikeskus!? Olemas.

Hambaravi? Olemas.

Meestekliinik? Olemas.

Poed? Olemas.

Restoran + kokteilibaar? Olemas.

Raviosakond? Olemas.

Nimekiri võib veel pikalt jätkuda. Seetõttu on mõistetav, et peamajast antakse meile õige ööbimiskoha ja registreerimislauani jõudmiseks lausa kaart. Kaardil on mitu maja ja me asume enda oma otsima.

Lahke administraator võtab meid vastu imekaunis vastrenoveeritud majas ja juhatab esimesel korrusel asuvasse tuppa. Tuba on kaunis ja korralik. Lillakad toonid kogu maja peal ja ka toas meenutavad natuke Rakvere Aqva spaad, mis siiani kuulub mu spaaelamustes pedjestaali kõrgeimale astmele. 

Kahekohaline tuba

Kahekohaline tuba

Toas kangutame lahti rõduukse ja hõivame kohe kaks tooli. Vaade merele ja meie meelerahuks ka parklale, kus saame oma metallist sõbral silma peal hoida. Paarsada meetrit eemal lookleb juba rannaäärne kergliiklustee. Põhimõtteliselt võiks tossud jalga panna, üle rõdupiirde hüpata ja asuda kohe tervisejooksu tegema.

Umbes sama teeb reisikaaslane, kes tassib autost asju tuppa rõdu kaudu. „Nagu oleks taas koolipoiss plikadel öösel külas käies,“ itsitab ta jalgu aasta seni kõige kõrgemale tasemele tõstes.

Mulle pakub rõõmu hoopis tühi ja töötav külmkapp, kuhu saab kodust toodud kurgid hoiule panna. Ja ei peagi minibaaripättust tegema (hotellikraam välja, enda kraam sisse)!

Telekafänni heameeleks on seinas lameekraaniga pildikummut kümnete eri kanalitega. Oleks vaid vihmane ilm, ja polegi põhjust toast lahkuda!

Tervis spaa baar

Tervis spaa baar

Lähme tervet kompleksi avastama. Tervise spaa kolmas maja läbis põhjaliku renoveerimise lausa tänavu. Baari jõudes on tunda isegi värske naha lõhna, mis katab uhkeid pöördtoole. Kokteile saab nautida ka rõdul, kust avaneb hingemattev vaade merele ja tekitab tunde, et naudid lõunamaaluksuseid. Õhtul haarame baarist kaasa ka kaks kokteili, mida toas mõnuga luristame. Elu on mõnus!

Kui tavaliselt kuulub paketti vaid hommikusöök, siis Tervises saame osa ka õhtusöögist. Valida saab kana, kala, juurvilju taimetoitlastele, erinevaid kastmeid ja salateid, magustoiduks meekooki

Söögivalik Tervis spaas

Söögivalik Tervis spaas

Järgmisel hommikul viime noorima reisiselli peamajas asuvasse traumapunkti, kes oma põlve lõhki kukkus. Lahke ja hoolitsev meditsiiniõde puhastab hingepõhjast röökiva lapse põlve stoilise rahuga, paneb plaastri peale ja annab kingituseks veel teisegi haavakleepsu koos traumajärgse hoolduse õpetussõnadega kaasa.

Hommikusöök

Hommikusöök

Hommikulaud on rikkalik. Muna, vorstikesed, helbed, piim, jogurt, salatid, mahlad, saiad, määrded.

Kõhud täis, liigume saunakeskusesse, kaaslane aga protseduuri võtma. Tema saab mõnusa massaaži staažikalt töötajalt peamajas. 

Meie naudime põnniga lastebasseini. Korra proovime ka suurt mullivanni, kuid seal on raske lapsel sulistada. Ka 41kraadine Jaapani vann ei lähe talle peale, lisaks veel auru-, soola- ja aroomisaun. Küll mul oleks siin mõnulemist, rääkimata infrapunasaunast ja suurest ujumisbasseinist. Seekord lepin tunnise leotamisega lastebasseinis.

Tervis Spaa vee- ja saunakeskusMulle meeldib, et veekeskuses on meestel ja naistel ühine riietusruum. Just lapsega tegutsedes on niimoodi kergem ja samas ei teki sellist tüüpilist dilemmat: „Kas ma peaksin juba ruumist väljuma ja mind oodatakse või ma passin veel natuke siin duši all, et mitte veekeskuses pidevalt mureliku näoga teise riietusruumi ukse poole vahtida?“. 

Pärast sulistamist lähen ise massaaži ja naudin esmakordselt tugevamat mudimist. Tavaliselt vaadatakse, et väike naine tahab pai, aga mulle sobib just kõvem ragistamine. Konte päris ei

Massaaž Tervis spaas

Massaaž Tervis spaas

väänatud, kuid mõnusa läbikloppimise osaks sain siiski. Peaaegu oleks isegi magama jäänud, mis minuga tavaliselt massaažilaual ei juhtu. Meenutan ammust spaakogemust, kus massaaž kestis 20 minutit ja jättis keheva liinitöö mulje. Seekordne 45 minutit oli just paras ja piisav, et saada kehasse uus minek ja värskus.

Liigun tagasi toa poole, sest kätte on jõudnud väljaregistreerimise aeg. Kõnnin mööda hambaarstikabinetist ja mõtlen, et võiks juba ühekorraga selleaastase kontrolli ära teha. Ja jõusaali tahtsin ka minna! Lisaks pakutakse koormustesti, mida mul vaja oleks ning ilusalongis võiks ju ka mõne iluhoolduse ette võtta, no ja baari terrassil võiks kokteile nautida ja… ja.. ja…

Ilmselgelt on üks öö Tervise minilinnas liiga vähe. Hakkan mõtlema, et ilusa suvenädala korral on sellises kohas luksuse nautimine peaaegu sama hea kui Hispaania mõnes kuurortis suvitada. Aga miks mitte hoopis Eestis? Miks mitte Tervises?

 

Hea lugeja, kirjuta kommentaar, mida sina ootad ühelt spaahotellilt? Millised meelelahutus- ja lõõgastusvõimalused peaksid olema ühel spaal? Millistel põhjustel investeeriksid sina hoopis puhkusesse Eesti spaades, mitte kauge maa päikesereisi?
Kõikide kommenteerijate vahel loosime Hotelliveebi 25eurose kinkekaardi!

Sildid: , , , , ,

TOP KOMMENTAARID

  1. Pille

    Põlise pärnakana külastan Tervis Spa-d üsna tihti ja iga kord saan sealt elamuse, milles pole pidanud veel pettuma. Mõnus ja hubane veekeskuse osa, eriti veel külmadel talveõhtutel, kui süüdatakse küünlad, kutsub mind alati tagasi. Jõusaali osa on samuti asjalik, hoolimata oma suurusest. Külastan veel ja veel, sest ei näe suvisest Pärnust paremat kohta :)

  2. Mare

    Pole veel jõudnud minna,aga on plaanis ja lähen kindlasti,sest olen kuulnud ainult kiidusõnu

  3. soovid

    Teeme otsa lahti Pärnu Tervises. Ok. Olulisim, miks seal käin ja jälle tagasi lähen, on sealne personal. Inimeselt inimesele. :-) Koormus-test ja hambaravikabinet võib olla, aga inimlik vastuvõtt, vahetu soojus ja teretulemast taas! peab olema. Turundajad seda ei näe ja seda ei hinda ja oma püksikutest võivad nad või välja hüpata, aga kui see on kadunud, siis see on kadunud. Vähem lapse-eas turundajaid ja rohkem inimlikust teeninduses tagavad 200% edu. Õnneks Pärnu tervises on asjad veel tasakaalus. Peatse taaskohtumiseni! Päikest!

Vaata kõiki kommentaare (3994)
Reklaam

Uudiskirjast saad esimesena teada!

Uudiskirjaga jõuvad Sinuni:

• Hotellide sooduspakkumised kuni -70%
• Viimase hetke pakkumised
• Põnevamad blogi postitused